25.4.10

Julia Marcell razy dwa, czyli Three Words - super super super↑ foto: Jacek Barcikowski


30 marca - Skwer (Hoovera)

Koncert solo - skrzypce i piano. Pełna sala, miejsca siedzące, klimat recitalowy (Julia mówiła, że czuje się jak na recitalu, ale ciągła praca baru skutecznie wybijała taką atmosferę z głowy). Oprócz jazdy obowiązkowej z debiutu i EPki, Julia wykonała dwa premierowe utwory - Three Words (roboczy tytuł - stan na dzień 30/03/2010) i Shhh. Jeśli nowa płyta będzie na takim poziomie, to świat będzie szczęśliwy. Jako bonus dostaliśmy też cover John Wayne Gacy, Jr Sufjana Stevensa i Monsoon Tokio Hotel. Nagrania brak, bo robić mi się nie chciało.


23 kwietnia - Cafe Kulturalna

Koncert duo - skrzypce, piano (Julia) i altówka (Anna Prokopczuk). Pełna, pełna sala, miejsca stojące, klimat klubowy (choć bar na czas koncertu był nieczynny). Tym razem koncert zaczął się od Accordion Player - to pewna niespodzianka. Julia wykonała dwa nowe utwory - Anastasia (roboczy tytuł - stan na dzień 23/04/2010, drzewiej znane jako Three Words) i Shhh (z gościnnym udziałem tajemniczej Panny Izoldy). Jeśli nowa płyta będzie na takim poziomie, to świat oszaleje. Nagranie jest, bo pożałowałem koncertu ze Skweru i mi się bardzo robić chciało.


Anastasia (absolutna wszechświatowa premiera w sieci i w ogóle) brzmi tak:Setlista:

1. Accordion Player
2. Outer Space
3. Twin Heart
4. Billy Elliot
5. Sixteen, Ten Years Later
6. Side Effects of Growing Up
7. The Story
8. Anastasia (Three Words) (working title)
9. Night of the Living Dead
10. Dancer

Encore:
11. Shhh
12. Fear of Flying


Zagrał skład:
Julia Marcell - wokal, pianino, skrzypce
Anna Prokopczuk - altówka, wokal
Panna Izolda - wokal


Cały koncert do ściągnięcia stąd (download):
Julia Marcell Live at Cafe Kulturalna, Warsaw, Poland (23 Apr 2010)
mp3, 224kbps, 91,4MB
hasło (pass): hennwill
lossless version@dime


Przykazania:
Zajrzyj na stronę i majspejs Julii.
Kup oryginalną płytę.
Dziel się koncertem, ale nie wrzucaj go na inne serwery.
Nigdy, przenigdy nie pomyśl nawet o sprzedawaniu tego koncertu.


PS1. Relacja "na żywo" koncertu była do obejrzenia na stronie From Stage. W archiwum można znaleźć streaming całego koncertu, a poniżej wklejam klip do Shhh.
PS2. Zaraz po Julii na scenę Kulturalnej wkroczyli chłopaki z The Car Is On Fire. Wrzuta z ich koncertem wkrótce już jest.

5 komentarzy:

 1. dobrze wiedzieć, że są też inni maniacy Julii :) mi po raz kolejny nie udało się być na jej koncercie dlatego niezmiernie dziękuję za wrzutę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. dzięki wielkie, oba koncerty były fantastyczne, oba nagrania są doskonałe

  OdpowiedzUsuń
 3. dołączam się do przedmówcy. Cudna jakość, wspaniała robota - często wracam do nagrań z obydwu koncertów. "Shh" i "Anastasia" nieziemskie. Ten drugi dogania mój nr 1 czyli "The Story" :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Też bardzo dziękuję, siedzę sobie w Szkocji na studiach i trzymam kciuki za to, żeby udało się usłyszeć Julię na żywo kiedy wrócę do kraju, jestem nią całkowicie oczarowany. Wspaniały koncert, świetna jakość i jeszcze raz dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 5. zarąbiście mi sie podoba....GO JUlia!!!! GO!

  OdpowiedzUsuń