13.7.10

Stars w Los Angeles, czyli Cała nowa płyta plus bonusy

← foto: Andi Galpern, qromag.com/


Klub The Troubadour w West Hollywood to legenda. Niewielki, śmierdzący kiblem, ale z duszą. Grali tu chyba wszyscy ważni w amerykańskim folku (a ci, którzy nie grali tu, występowali w londyńskim pierwowzorze). To stąd kiedyś na pysk wyleciał pijany Lennon z pijanym Nilssonem. Trzydzieści parę lat później i ja mogłem powtórzyć ten wyczyn, ale wolałem grzecznie wypić jedno piwo i zostać na koncercie Kanadyjczyków ze Stars.

Ponad pół godziny przed główną atrakcją na scenie rozlokował się ze swoim laptopem Torquil Campbell - wokalista Stars - i odstawiał DJ-kę, taką w stylu radiowym. Puszczał kawałki i okraszał je dowcipami. Polecieli m.in Junior Boys i ktoś nawet w konkursie wygrał płytę (pytanie było o pochodzenie duetu, ale konkretne, z osiedlem włącznie).

Aż przyszedł czas na Stars. Rano wystąpili na żywo w kultowym programie Morning Becomes Eclectic radia KCRW, więc na scenie z wdzięczności zapowiedziała ich producentka audycji - wielbicielka grupy. Na początku zagrali całą nową płytę The Five Ghosts - pełne 11 utworów. Zaskoczenia nie było - styl bez zmian. Nie znałem wcześniej żadnej z nowych piosenek, ale po występie pamiętałem już wszystkie - łatwo zostają w głowie. Po krótkiej przerwie odświeżającej, zespół powrócił z tym, na co większość czekała - piosenki na życzenie. Ludziska w internecie wybrali, co chcą usłyszeć, a Stars spełniło ich prośby. Było takie The Best of z Your Ex-Lover Is Dead, Elevator Love Letter i Look Up na czele.

Wrażenie ogólne - to naprawdę solidny, dobrze zgrany kolektyw (a propos kolektyw - udzielają się też w Broken Social Scene). Wrażenie szczególne - Amy Millan jest świetna.


Setlista:

The Five Ghosts Set
1. Dead Hearts
2. Wasted Daylight
3. I Died So I Could Haunt You
4. Fixed
5. We Don’t Want Your Body
6. He Dreams He's Awake
7. Changes
8. The Passenger
9. The Last Song Ever Written
10. How Much More
11. Winter Bones

Request Set
12. Your Ex-Lover Is Dead
13. Take Me to the Riot
14. Elevator Love Letter
15. A Thread Cut With a Carving Knife
16. Look Up
17. Ageless Beauty
18. Set Yourself on Fire
19. Calendar Girl

Encore:
20. One More Night
21. Heart


Skład:

Torquil Campbell - wokal, keyboard
Amy Millan - wokal, gitara
Evan Cranley - bas
Chris Seligman - keyboard
Pat McGee - perkusja


Koncert do ściągnięcia stąd (download):
Stars Live at The Troubadour, Los Angeles, USA (22 Jun 2010)
mp3, 224kbps, 168,3MB
hasło (pass): hennwill
lossless version@dime


Przykazania:
Zajrzyj na stronę i majspejs Stars.
Kup oryginalną płytę.
Dziel się koncertem, ale nie wrzucaj go na inne serwery.
Nigdy, przenigdy nie pomyśl nawet o sprzedawaniu tego koncertu.

1 komentarz:

  1. ale że nie zagrali "My Favourite Book", chyba mojego ulubionego prostego romantycznego kawałka, to jest deko zawiedziony:( a że zazdraszczam i tak, to swoją drogą;)

    OdpowiedzUsuń