22.9.10

Off Festival 2010 - #13 The Very Best
Tego koncertu w tym miejscu pewnie nikt się nie spodziewał. Dla wielu była to najlepsza impreza całego festiwalu. Czarny ląd na Śląsku Czarnym - Afryka w Katowicach. To był najgorętszy koncert jaki widziałem w namiocie. Z sufitu lał się strumień potu, na ziemi tworzyły się kałuże, wódka krążyła między zespołem a publiką, dmuchane palmy zrobiły furorę nie mniejszą od tej na Rondzie de Gaulle'a w Warszawie.

Krótko mówiąc: The Very Best.

Esau Mwamwaya z Malawi skumał się kiedyś londyńskim duetem Radioclit i nagrali swoje wersje kawałków Vampire Weekend, M.I.A. czy Michaela Jacksona. Płyta ukazała się tylko na wypalanej domowo cedeczce. Spodobała się twórcom i odbiorcom, więc Najnajlepsi poszli za ciosem i wypuścili regularne CD zatytułowane Warm Heart of Africa. Na Offie wystąpili razem z didżejem Mo-Laudi. Dla jednych niezłe jaja (szczególnie radosne reakcje na Yeasayera i Majkela), dla drugich kawał energii, dla jeszcze innych i to, i to. Zdaję sobie sprawę, że samo audio nie odda atmosfery koncertu, ale co tam, wrzucam.


Setlista:

01 Chalo
02 Angonde
03 Julia
04 Wena
05 Unknown
06 Kamphopo
07 Get It Up
08 Kada Manja
09 Mulomo (Ambling Alp)
10 Warm Heart of Africa

Encore:
11 Will You Be There
12 Tengazako


Wystąpili:

Esau Mwamwaya
Johan Hugo
DJ Tron
Mo-Laudi


Koncert do ściągnięcia stąd:
The Very Best Live at Off Festival 2010, Katowice, Poland (8 Aug 2010)
mp3, 224kbps, 112MB
hasło (pass): hennwill
lossless version soon@dime


Przykazania:
Zajrzyj na majspejs The Very Best.
Kup oryginalną płytę.
Dziel się koncertem, ale nie wrzucaj go na inne serwery.
Nigdy, przenigdy nie pomyśl nawet o sprzedawaniu tego koncertu.

6 komentarzy:

 1. Kto nie był niech żałuje, najlepsza zabawa na offie była właśnie na tym koncercie. Ma ktoś zdjęcia z akcji z telefonami?? Dzięki wielkie za ten koncert

  OdpowiedzUsuń
 2. Koncert był na pewno niesamowity, ale nie jestem pewien czy była właśnie na nim największa impreza. Konkurentem w tej kategorii na pewno jest FM Belfast i jestem bardziej skłonny do stwierdzenia, że to Islandczycy bardziej rozruszali publiczność.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak miewa się kwestia bootlega z FNMowego Bonobo? :)

  OdpowiedzUsuń
 4. a to już nic nowego tutaj nie będzie? no jak to tak? Bolo, wróć! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam nadzieję, że zastój jest chwilowy. Sporo rzeczy mi się na łeb zwaliło ostatnio...
  @-M - Nie będzie

  OdpowiedzUsuń
 6. Koncert Bonobo był transmitowany na żywo przez jedną stację radiową ale chyba nikt nie nagrał tego w dobrej jakości a szkoda. :/ Wersja audience w mp3 można znaleźć pod tym adresem http://krccmr.link-protector.com a wersję bezstratną na http://www.dimeadozen.org/torrents-details.php?id=323930

  OdpowiedzUsuń