21.1.11

Space Invaders in Rome, czyli Najeźdzcy z kosmosu w Rzymie #2
Trochę to trwało, ale w końcu jest - druga część spaceru po Rzymie (Włochy) śladami Space Invadera. Część pierwszą wrzuciłem tu. Ci, którzy jeszcze nie widzieli Wyjścia przez sklep z pamiątkami (Exit Through the Gift Shop) Banksy'ego, powinni szybko nadrobić zaległości, bo to jeden z najfajniejszych filmów ubiegłego roku. Ci, którzy widzieli, znajdą w tym poście potwierdzenie skali działań świra z Paryża.

Jeszcze zanim fotki, to słów parę nie na temat. Nietrudno zauważyć, że ostatnio nieco się opuściłem w pisaniu czegokolwiek w tym miejscu. Powodów jest kilka:
 • ubiegły rok w ilości nagrań do obrobienia mocno mnie wykończył i zwyczajnie nie chce mi się na razie babrać w dźwiękach (czyt. nagrywam, ale nie obrabiam i nie wrzucam),
 • mam jakąś blokadę w pisaniu o muzyce (czyt. słucham płyt, ale nie chce mi się o nich pisać),
 • zaangażowałem się mocno w pewien projekt (słowo - wytrych) muzyczny, który zajmuje mi sporo czasu (czyt. wkręcam się w coś fajnego dla mnie, ale nie mogę na razie nic więcej powiedzieć, bo sam nie wiem, co z tego wyniknie).

W związku z powyższym, wprawdzie blog nie zdycha, ale:
 • jeśli będę mieć jakieś koncerty, którymi warto się będzie podzielić, to prędzej znaleźć je będzie można na Dime'ie niż tu,
 • jeśli będę mieć coś poważniejszego do powiedzenia o muzyce, to zrobię to tu,
 • jeśli będę chciał podzielić się na szybko jakąś fajną muzyką, to raczej zrobię to na fejzbuku.

I jeszcze polecanki:
 • jakoś mało ciekawych rzeczy się przytrafia ostatnio w sieci, więc zawęziłem poważnie miejsca, do których zaglądam regularnie - są to Polifonia Chacińskiego, Ziemia Niczyja Hermy i MKKM Szpaka, z którym to często się rozjeżdżam gustownie, ale lubię go czytać,
 • dawno temu miałem napisać co nieco o ciekawej inicjatywie o nazwie Sopot Melody Day - trójmiejscy zapaleńcy organizują fajne koncerty, a więcej info można znaleźć tu,
 • w lutym rusza nowy klub na Mokotowie, a dokładnie przy Czerskiej - nazywa się Ósmy Dzień Tygodnia i na razie szukajcie go na fejzbuku.

A teraz już ino najeźdzcy...

9 komentarzy:

 1. tego klubu jeszcze nie obadalem ale nazwa = wysoki poziom pretensjonalności. coś jak "trzecie jądro" lub "trzeci sutek". tfu, trzeci sutek dobry. nazwę tak swój klub. dibs!

  OdpowiedzUsuń
 2. Fakt, że z nazwą przegięli. Kiedy wpadać do Trzeciego Sutka (C)(TM)?

  OdpowiedzUsuń
 3. nie wiem, ale neon przy wejściu będzie wyglądał tak "(.)(:)" ;p

  OdpowiedzUsuń
 4. Obejrzałem właśnie "Wyjście przez sklep z pamiątkami". Widziałeś już? Space Invadera - notabene kuzyn głównego bohatera - ma w filmie swoje pięć-dziesięć minut. Nie zdawałem sobie sprawy, że on robi to wszystko z kostek Rubika...

  OdpowiedzUsuń
 5. Widziałem. Gdzieś w sieci był już też kiedyś jakiś dokument czy inny news o Invaderze i tam właśnie pokazana była technika produkcji.

  A z innej beczki - Twój dzisiejszy tekst w Przekroju to gruby nietakt. Człowiek siedzi od miesiąca z ołówkiem i kalkulatorem, zlicza te wszystkie procenty, marże, patrzy, co się opłaca, a co nie, a tu jeden taki jednym tekstem wszystko rozwala ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Znaczy, chciałeś zostać wydawcą? (Pomijam fakt, że już jesteś). To już lepiej zostań wykonawcą - bogaty też nie będziesz, ale może załapiesz się jeszcze na piękny i sławny.

  A całkiem na serio, to biorąc pod uwagę uległość muzyków względem Twojej osoby - powinieneś brać się za koncerty. Sufjan, Joanna, czekamy!

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystko po kolei. I nie chodzi mi o PKP.

  OdpowiedzUsuń
 8. Óśmy dzień tygodnia to jest z Hłaski, nie zajarzyliście?

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja tam zajarzyłem. Ale jak się człowiek nie ma do czego przyczepić, to się przypieprza do nazwy ;)

  OdpowiedzUsuń